Zakup pojazdu

Zanim w pełni zaczniesz cieszyć się swoim nowym pojazdem czeka Cię kilka obowiązków, których spełnienie uchroni Cię przed karami finansowymi oraz problemami przy ubezpieczeniu.

Sprawdź umowę

Dobrze spisana umowa kupna sprzedaży lub faktura to NAJWAŻNIEJSZY dokument, który będzie Ci służył przy wszystkich kolejnych krokach.

Przepisanie ubezpieczenia

W niektórych przypadkach przepisanie ubezpieczenia nie będzie konieczne i możesz spokojnie jeździć na starych danych. Natomiast w większości firm wymagane jest zgłoszenie właściciela i możesz otrzymać automatyczną rekalkulację. Jest możliwość, że zawarcie nowego ubezpieczenia będzie konieczne.

Rejestracja

Masz 30 dni na przerejestrowanie nowego pojazdu na siebie. W przeciwnym razie możesz otrzymać karę administracyjną 1000 zł.

Sprawdź ubezpieczenie

Ubezpieczenie OC jest zgodnie z ustawą przekazywane nowemu nabywcy i nie przedłuża się automatycznie. Również wpłacenie nowych rat spoczywa na nabywcy. Sprawdź terminy i czy wszystko zostało opłacone.

Sprzedaż pojazdu

Po sprzedaży pojazdu musisz wykonać kilka kroków żeby nie mieć problemu jeśli nowy nabywca zapomni o czymś.

Sprawdź umowę

Dobrze spisana umowa kupna sprzedaży lub faktura to NAJWAŻNIEJSZY dokument, który będzie Ci służył przy wszystkich kolejnych krokach.

Zgłoś zbycie do Towarzystwa

Po sprzedaży pojazdu zgłoś ten fakt do Towarzystwa żeby nie otrzymywać powiadomień o ratach lub odzyskać pieniądze za wszystkie ubezpieczenia dodatkowe. Masz obowiązek przekazać ubezpieczenie OC natomiast należy Ci się zwrot za niewykorzystany okres ubezpieczeń dobrowolnych.

Wyrejestrowanie

Masz 30 dni na zgłoszenie zbycia pojazdu w wydziale komunikacji. W przeciwnym razie mógłbyś np. dostać mandat na siebie gdyby nabywca nie zarejestrował.

Call Now Button
Facebook